Az Ausztrália nyugati partjaitól 2500 kilométerre rendkívül különleges mélytengeri állatokat találtak a kutatók.
A mélytenger mindig is valóságos kincsesbánya volt a tudománynak, ugyanis a tengerek és óceánok mélyén élő állatok nagyon nagy százalékban még ma is ismeretlenek a tudósok számára. Az Ausztráliához tartozó Kókusz-szigetek a biológusok és mélytengerkutatók Mekkája, itt bukkantak több érdekes állatra is nemrégigen, melyek nem kizárt, hogy korábban ismeretlen fajtok lehetnek.
„Tudjuk, hogy a régióban hatalmas tengeri hegyek húzódnak, amelyek még a dinoszauruszok korszaka alatt alakultak ki, és tudjuk, hogy a régió a Csendes-óceán és az Indiai-óceán közötti kritikus csomópontban van” – mondta a tengeri gerinctelenekkel foglalkozó Tim O’Hara még a kutatás megkezdése előtt, hozzátéve, hogy nagyon izgatottak az új fajok felfedezésének lehetőségétől.
O’Hara tippje bejött: az expedíció során sok érdekes dolog várt a kutatókra, már az odaút alatt szárnyas halak garmadáját pillantották meg a felszínen.
Been photographing flying fishes all day every day. I think we’re up to 6 species now, but I’ll need to check. What a stunning group of fishes these are! #RVInvestigator #InvestigatingtheIOT @CSIRO @austmus @museumsvictoria @BushBlitz2 @ParksAustralia pic.twitter.com/H0UWi5zNt2
— KaiTheFishGuy (@FishGuyKai) October 5, 2022
Az Investigator nevű kutatóhajó 13 ezer kilométert tett meg 35 nap alatt, és 5500 méter mélységből is gyűjtöttek be mintákat. Nézzük, miket sikerült elcsípnie a kutatóknak.


Introducing one of the most fascinating #fish that we've found in our #deepsea surveys of the waters near Christmas and Cocos (Keeling) Islands …
It's the #tripodfish, or tripod spiderfish!! 🐟🔭🕷️
Image: Ocean Exploration Trust/WoRMS via @FishesAustralia. #InvestigatingTheIOT pic.twitter.com/i7ZLywAXNM
— Bush Blitz (@BushBlitz2) October 18, 2022
Today is the day! I finally met the bony eared assfish! 😆 #voyagetotheunknown #InvestigatingtheIOT #RVInvestigator #deepwaterfish @museumsvictoria @CSIRO #TeamFish pic.twitter.com/jgSYCE9fN7
— Tiffany Sih, PhD (@TiffoFisho) July 7, 2021
Hogy már ismert fajokra vagy ismeretlenekre bukkantak-e a kutatók, azt csak további vizsgálatokkal lehet pontosan megmondani, de jó esély van rá, hogy több új mélytengeri fajt is sikerült felfedezni a Kókusz-szigetek közelében.
Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!