Kellemetlen: történelmi bakit szúrtak ki az Oppenheimerben

Ettől persze még nem lesz rossz film, de egy ilyen volumenű, grandiózus történelmi dráma esetében, mint az Oppenheimer elég kínos tud lenni egy ilyen baki. 

A múlt héten befutott a mozikba Christopher Nolan sokak által várt életrajzi drámája, az Oppenheimer, amely Kai Bird és Martin J. Sherwin 2005-ös Pulitzer-díjas American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer című könyvén alapul. A történet központi karaktere természetesen J. Robert Oppenheimer, aki egyike azon tudósoknak, akiket az „atombomba atyja”-ként emlegetnek. A fizikus a második világháború alatt kezdett el foglalkozni az U-238 és a radioaktív 235-ös urán szétválasztásával, 1945. július 16-án pedig a vezetésével felrobbantották a világ első atombombáját.

Amint az várható volt, az Oppenheimer nagyon jól teljesített a kasszáknál (habár nem olyan jól mint a Barbie), és a kritikusok is imádták. Az éles szemű történelemrajongók figyelmét azonban semmi sem kerülheti el, így sikerült kiszúrniuk egy, ha nem is égbekiáltó, de meglehetősen kellemetlen hibát a film egyik jelenetében.

Az egyik, 1945-ben játszódó jelenetben, amelyben épp Oppenheimert ünnepli a tömeg, többen amerikai zászlót lengetnek, amelyen az általunk is ismert 50 ötágú csillag szerepel. Csakhogy 1945-ban az Egyesült Államoknak csak 48 állama volt, ugyanis Alaszka és Hawaii csak 1959-ben lett az USA tagállama. Mindez pedig azt jelenti, hogy 1945-ben az amerikai zászlónak még csak 48 csillaga volt.

Nolan egyébként összességében igyekezett ragaszkodni a történelmi tényekhez, így ez az „apró” botlás megbocsátható a részünkről.

[sc name=”facebook” ][/sc]

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Picture of Éva

Éva

Szerintem Harry Potter simán lenyomná Zsákos Frodót. Samuval és Trufáékkal együtt is akár.

Ezeket olvastad már?