Ismerős a szitu, amikor este az üres bőrönd előtt állva azon tanakodsz, hogy mit vigyél magaddal a Bear Grylls-t is kihívás elé állító fesztiválnapokra? Vagy az, hogy próbálsz mindent besúvasztani a bőröndödbe, és mindig az marad otthon, amire a legnagyobb szükséged volna? Mivel nyakig vagyunk a fesztiválszezonban, és az ország első számú fesztiváleseménye, a Sziget még hátravan, érdemes egy kicsit előre gondolkodni, és beszerezni azokat a holmikat, amelyekre az outfittedtől függetlenül szükséged lehet. A ruhaneműk, tisztálkodószerek és a túlélőkészlet (szúnyogirtó, minipatika, zseblámpa és társai) összeírását meghagyjuk másnak, mostani cikkünkben elsősorban azokra az elektromos ketyerékre és az ezekhez kapcsolódó kiegészítőkre koncentrálunk, amelyek nagy segítségedre lehetnek egy megpróbáltatásokkal teli fesztiválhét során.

Külső akksi

Ha nem is annyit mint otthon, de a fesztiválon is nyomkodni fogod a telefonod. Ez azt jelenti, hogy egy, jó esetben két nap után le fog merülni, vagyis keresned kell egy külső áramforrást, amiért általában szép kis összeget kérnek el a szervezők. Mi azt javasoljuk, hogy ne költs erre (épp elég drága lesz így is minden), hanem inkább szerezz be egy nagyobb teljesítményű külső akkumulátort. A Samsung SFC powerbank például 20 000 mAh kapacitással rendelkezik, amelyről akár többször is feltöltheted egymás után a mobilod, ráadásul több USB-porttal rendelkezik, így akár több készüléket is tölthetsz rajta egyszerre. Tehát egy kis ügyeskedéssel simán megúszhatod, hogy igénybe kelljen venned a túlárazott töltőállomást. Csak ne felejtsd elindulás előtt feltölteni az akksit is, különben nem sok értelme van cipelni.

Fotó: Samsung

Okosóra

Az okosórák tudása ma már kimondottan szerteágazó, kis túlzással azt is mondhatnánk, hogy képesek kiváltani egy okostelefont. Ha nem is a telefon helyett, de annak egyfajta kiegészítőjeként, valóban jól működhet egy okosóra a fesztivál ideje alatt, már csak azért is, mivel sokféle funkcióinak köszönhetően kevesebbszer kellene a mobilodhoz nyúlni – ami nem hátrány, hiszen pontosan tudjuk, hogy egy buli milyen könnyen végződhet a telefon halálával. Egy okosóra többek közt számolja a megtett lépéseidet, elolvashatod rajta az üzeneteidet, fizethetsz vele a Google Pay-en keresztül, ráadásul az eSIM-es változatokkal telefonálhatsz is. Viszont érdemes víz-és porálló eszközzel készülni, mivel az irgalmatlan porfelhők és a véletlenül rácseppenő víz könnyen kicsinálhatja azokat a készülékeket, amelyek nincsenek felvértezve ezek ellen. A Samsung Galaxy okosórái szerencsére képesek megbirkózni az elemekkel, por-és vízállóak is, az eddigi legerősebb változat, a Galaxy Watch5 Pro (vagy a hamarosan piacra kerülő Galaxy Watch6 –széria) pedig úszni is vihető, hiszen a gyártó  50 méteres mélységig garantálja, hogy megbirkózik a rá nehezedő nyomással.

fesztivál kütyük
Fotó: Samsung

Telefontok

Habár a legújabb telefonok rendelkeznek por és vízálló besorolással, nem szabad ebben bíznod – különösen azért nem, mert a legtöbb modell csak  vízlepergető tulajdonságú, vagyis a vízbe merülést már biztosan nem bírnák ki. Talán mondani sem kell, hogy a megfelelő mobiltelefontok életbevágó, mert még a legkisebb sérülések, hibák kijavítása is tízezrekbe kerülhet, egy koncert közben pedig annyiféle baj érhet egy telefont, hogy a legjobb előre felkészülni minden eshetőségre. Ha például Samsung telefonod van, érdemes szétnézni a gyártó saját termékei között, ugyanis a márka számos modelljéhez kínál méretre gyártott tokot, és ha máskor nem is, akkor a fesztivál időtartamára mindenképpen érdemes ezt is bevetni. Olcsó kiegészítőről van szó, amelynek az ára már akkor bőven megtérül, ha csak egyetlen egy leejtésnél megvédi a készüléket akár egy kisebb sérüléstől is.

fesztivál kütyük
Fotó: Samsung

Zajszűrős fülhallgató

Aki próbált már koncert közben telefonálni, az pontosan tudja, hogy mennyire nehéz túlkiabálni egy őrjöngő tömeget, ahogy az sem egyszerű feladat, hogy hangzavarban ki tudjuk hámozni a vonal túloldaláról érkező szavakat. Jó hír viszont, hogy mindez nagyon egyszerűen áthidalható egy vezeték nélküli fülessel, amellyel jóval egyszerűbben lebonyolíthatók a hívások a fesztivál ideje alatt. Természetesen senki sem járkál fülhallgatóval a fülében egy zenei fesztiválon, de mivel egy aprócska ketyerékről van szó, akár a zsebben is könnyen elférnek. Érdemes egyébként zajszűrős modellt választani, amely a telefonhívások ideje alatt is képes kiszűrni a zavaró háttérzaj egy részét. Ilyen például a csúcskategóriás Samsung Galaxy Buds2 Pro is, amely IPX7 vízállósággal rendelkezik (vízálló, ha 1 méter mélységben legfeljebb 30 percre édesvízbe meríti), ami szintén előny lehet egy fesztivál során.

fesztivál kütyük
Fotó: Samsung

NFC-képes telefon/okosóra

A készpénz már régen kiment a divatból a fesztiválokon, de a fesztiválkártya is kezd a múlté lenni, ugyanis az emberek egyre nagyobb része NFC-képes telefonnal fizet, amely ugyanúgy működik, mintha egy paypassos kártya lenne a zsebedben. Ez azért jobb megoldás a fesztiválkártyáknál vagy karkötőknél, mert azokkal csak a fesztivál területén tudsz fizetni, a telefonnal viszont gyakorlatilag bárhol, ahol működik az érintéses vásárlás. Maga a fizetés egyébként pontosan ugyanúgy zajlik, mint egy bankkártyával, vagyis miután feloldottad a telefont, oda teszed, ahová a kártyát is tennéd, majd pittyen egyet, és már meg is történt a fizetés. Megjegyeznénk, hogy az NFC-technológia már egyes okosórákon is elérhető, többek közt a Samsung kütyüjei is tudnak ilyet, amelyek a Google Pay fizetési szolgáltatással működnek – már amennyiben van hozzá kompatibilis bankkártyád.

Fotó: Samsung

+ 1

Hordozható hangszóró

A végére egy kis kitérőt teszünk, és egy olyan eszközt is megemlítenünk, ami nem létszükséglet, mégis jól tud jönni a jó hangulat megalapozásához. Hiszen, amíg te azon ügyködsz, hogy minden szükséges a bőröndbe kerüljön, ne feledkezz meg arról, hogy miért is mész: szórakozni. Itt jönnek képbe a hordozható hangszórók, amelyeket bármikor bevethetsz, ha semmi jó nem szól a színpadokon. Habár a 70-es 80-as évek hatalmas boomboxszai nagyon látványosan mutatnának a válladon, érdemes egy kisebb, strapabíró eszközt választani, amit kényelmes magaddal vihetsz anélkül, hogy különösebben aggódnod kellene az épsége miatt – vagyis itt is érdemes olyan eszközt választani, ami nem krepál be egyből egy kis portól vagy víztől/sörtől.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét