Az űrszemét nem égett el a Föld légkörébe érve, hanem egy családi házba csapódott Floridában. 

Alejandro Otero március 16-án osztotta meg a felvételeket az X-en (korábbi Twitter) a csaknem kétkilós tárgyról, amely lyukat ütött a padlón és a mennyezeten a floridai Nápolyban található kétszintes otthonában – írja az Interesting Engineering. Úgy tudni, hogy a NASA már vizsgálja az ügyet, és a kozmikus hulladékot is elvitték Otero otthonából, nem kizárt ugyanis, hogy a szóban forgó űrszemét annak a jókora, 2,6 tonnás darabnak a része, amely március 8-án lépett be a Föld légkörébe, és a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) származik.

A termetes hulladékot – ami kilenc darab régi akkumulátorból áll – még 2021-ben indították útnak az ISS-ről. Az ESA szerint ez volt az eddigi legnagyobb űrszemét, ami elérte a Föld légkörét.

Úgy tudni, hogy a ház biztonsági kamerája rögzítette a becsapódást, amelyre március 8-án, helyi idő szerint 14:34-kor került sor, ami összevág azzal, hogy a tudósok szerint a 2.6 tonnás űrszemét 14:29-kor érkezett meg a légkörbe. A férfi egy másik bejegyzésében arról is ír, hogy várja a felelős űrügynökségek jelentkezését az otthonában okozott károk megtérítése kapcsán.

Miután egy valóságos szemétdomb van felettünk, ami egyre jobban növekszik, okkal adódik a kérdés, hogy mindez vajon mekkora kockázatot jelent az emberekre nézve. Az amerikai Szövetségi Légügyi Hatóság szerint nem sok jóra számíthatunk: a tavaly ősszel közzétett jelentésükben arról írnak, hogy a következő 12 év során 28 000 potenciálisan veszélyes műholdmaradvány hullhat vissza a Földre – az elemzés szerint a visszazuhanó törmelékek mintegy 85 százalékát az Elon Musk nevével fémjelzett Starlink műholdsereg fogja képezni.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét