Samsung SmartThings: Így irányítsd otthonod okosan!

Samsung SmartThings

Az okosotthon rendszereket és azon belül is a Samsung SmartThingset bemutató minisorozatunk első részében a megismerkedtünk a Samsung SmartThings rendszer által kínált lehetőségekkel. Elmondtuk, miért lehet jó választás a Samsung rendszere és milyen előnyei lehetnek az otthonunkra nézve. Ebben a cikkünkben pedig megnézzük, hogyan állíthatjuk be a rendszert, és milyen módokon vezérelhetjük okosotthonunkat!

A SmartThings beállítása

A SmartThings rendszer beállítása egyszerű és felhasználóbarát. A következő lépéseket kell követnünk:

  1. Töltsük le a SmartThingset: Az alkalmazás elérhető Android és iOS eszközökre egyaránt, sőt, a Samsung eszközeire (telefonok, tabletek, tévék, okosomontorok) már elő is van telepítve, így csak meg kell keresnünk az ikonját és elindítanunk.
  2. Hozzunk létre Samsung fiókot: Ha még nincs Samsung fiókunk, regisztráljunk egyet. Azt megtehetjük az interneten, de a SmartThings appban is.
  3. Adjunk hozzá eszközöket: Az alkalmazásban keressük meg a hozzáadni kívánt eszközöket, és kövessük az utasításokat a csatlakoztatásukhoz. A SmartThings számos eszközt és gyártót támogat, beleértve az okos izzókat, okos konnektorokat, hőmérséklet-érzékelőket, biztonsági kamerákat és még sok mást.
Samsung SmartThings
Ha egy lámpát manuálisan lekapcsolunk, akkor az offline-ként jelenik meg a rendszerben.

A SmartThings vezérlése

Ha pedig csatlakoztattuk az otthonunk okoseszközeit, már el kis kezdhetjük az új okosotthonunk használatát. Irányíthatjuk otthonunk világítását, fűtését, biztonsági rendszereit, vagy az olyan okos háztartási eszközöket, mint a robotporszívók, vagy okos mosógépek, légszűrők. Nagyon fontos, hogy természetesen csak azokat a berendezéseket tudjuk ezzel a rendszerrel irányítani, amelyek „okosak”, tehát kompatibilisek valamely okosotthon rendszerrel, amit a SmartThings képes felismerni és integrálni a saját rendszerébe. De ha mondjuk van egy szép, régi lámpánk, ami nem okos, azt még mindig felokosíthatjuk egy okos izzóval. De ha mondjuk olyan foglalat van benne, amihez nem gyártanak okos izzót, akkor csatlakoztathatjuk a lámát egy okos konnektorba és így már kapcsoltathatjuk is távolról. Ebből is látszik, hogy a lehetőségek száma, ha nem is végtelen, de ha valaki okosotthonban szeretne élni, akkor az ma már elég könnyen megoldható és kevés olyan probléma létezik, amit ne lehetne áthidalni valamilyen fejlesztéssel. Ha tehát ezekkel megvagyunk, akkor már csak az eszközeink vezérlése van hátra (ez már a dolog viccesebb része).

Samsung SmartThings
A SmartThings felülete természetesen átvesz a mobileszközeinkről a nappali-éjszakai beállításokat.

A SmartThings rendszer vezérlésére többféle lehetőség is van:

  • Okostelefon: A SmartThings alkalmazáson keresztül bárhonnan vezérelhetjük okosotthonunkat. Az alkalmazás áttekinthető felületet biztosít az eszközök monitorozásához és irányításához.
  • Hangvezérlés: A SmartThings integrálható a legnépszerűbb hangasszisztensekkel, mint például a Bixby, a Google Assistant és az Amazon Alexa. Ez lehetővé teszi, hogy hangutasításokkal vezéreljük az eszközöket, például megkérhetjük, hogy kapcsolja fel a lámpát a nappaliban. Sajnos ezek a rendszerek egyelőre nem tudnak magyarul, így kell némi angoltudás a dologhoz, de mivel itt csak pár kulcsmondatról van szó, ezek elég egyszerűen elsajátíthatóak.
  • Tévé távvezérlője: Ha Samsung okostévével rendelkezünk, akkor a tévé távvezérlőjével is vezérelhetjük a SmartThings eszközeit. Ez különösen kényelmes lehet, ha például a kanapén ülve szeretnénk bekapcsolni a lámpát.
  • Automatizálások: A korábban említett rutinok segítségével automatizálhatjuk okosotthonunk működését. Beállíthatunk például egy „Elalvás” rutin, amely lekapcsolja a lámpákat, lejjebb veszi a fűtést, és bekapcsolja a biztonsági rendszert. 

Láthatjuk tehát, hogy a dolog pofonegyszerű és ha az ember elhatározta, hogy okos otthonná varázsolja a lakását, akkor azt elég könnyen meg is teheti. Ha pedig ezzel készen van, már csak élveznie kell a munkája gyümölcsét, mert egy kényelmesebb, élhetőbb környezet veszi innentől körül. Persze ezt is lehet még fejleszteni, és végezetül mutatunk is pár tippet, amivel még kényelmesebbé varázsolhatjuk meglévő rendszerünket:

  • Használjuk ki a widgeteket: Az okostelefonunk kezdőképernyőjén elhelyezhetünk SmartThings widgeteket, amelyek gyors hozzáférést biztosítanak a leggyakrabban használt eszközökhöz és funkciókhoz.
  • Hozzunk létre szobákat: Az eszközök szobákba rendezésével áttekinthetőbbé tehetjük az alkalmazás felületét, és könnyebben megtalálhatjuk a keresett eszközt.
  • Osszuk meg a hozzáférést családtagjainkkal: Megoszthatjuk a SmartThings fiókunkhoz való hozzáférést családtagjainkkal, így ők is vezérelhetik az okosotthon eszközeit.
Samsung SmartThings
A SmartThings maga is rendszeresen ajánl jó kis tippeket.

A rendszer felépítéséről és. kezeléséről ennyi biztosan elég lesz, de a témát még messze nem merítettük ki teljesen. A következő részben megnézzük, hogyan kapcsolhatjuk össze a SmartThings rendszert más eszközökkel és szolgáltatásokkal.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét